Bootcamp Front-End Developer – Opinia

Bootcamp Front-End Developer - Opinia

Witaj, nadszedł czas na kolejną recenzję kursu. Tym razem Bootcamp Front-End Developer.
Tak jak poprzednia recenzja
Bootcamp Web Design i UX tak i dziś pozwolę sobie opisać swoje przeżycia z tego wydarzenia.

Był to mój drugi Bootcamp organizowany przez firmę szkoleniową eduweb ,którym brałam udział. Odbywał się całkowicie online. I była to jego pierwsza edycja. Jeśli chcesz przeczytać recenzję Bootcamp Web Design i UX .

Bootcamp Front-End Developer był nawet bardziej intensywny i wymagający niż poprzedni. Mimo, iż był niejako jego kontynuacją. To jednak nie było łatwo. Ogrom wiedzy i materiałów z pewnością przygniótł nie jednego z uczestników.
Nie wiem ile osób dokładnie brało w nim udział, ale myślę, że około 50 albo nawet więcej. Ja byłam jedną z nich. O ile w pierwszym Bootcampie prawie wszystko było dziecinnie proste. I nie miałam większych problemów, tak w tym już tak łatwo nie było. Momentami nawet trudno.

Za Bootcamp Front-End Developer zapłaciłam 480 zł i trwał  7 tygodni. Początkowo miał trwać 6 tygodni, ale że tępo było bardzo szybkie, a materiał dla wielu wymagający, to Bootcamp został wydłużony o tydzień. Uważam, że cena jest dość dobra jak za przekazaną ilość wiedzy i czas.

Na Bootcamp Front-End Developer zapisałam się zaraz po ukończeniu Bootcamp Web Design i UX. A właściwie w jego trakcie. Zaczynał się zaraz po zakończeniu pierwszego. I to z jednej strony był plus, bo byłam na „świeżo”, na bieżąco z tamtą wiedzą, a z drugiej jednak strony minus, bo 5 tygodni nauki mimo wszystko potrafi zmęczyć.

Co składa się na cenę Bootcamp Front-End Developer ?

6 tygodni Bootcampu, każdy tydzień o konkretniej tematyce:

 • Wprowadzenie, – darmowy dzień Kick-off
 • Tydzień 1 – Tydzień jQuery
  Ten tydzień to praca z technologią jQuery oraz ciekawe narzędzia i gotowe efekty, które wykorzystasz w projektach.
 • Tydzień 2 – Tydzień Zaawansowany JavaScript
  W tym tygodniu będziemy pracować z zaawansowanymi koncepcjami w JavaScript jak dziedziczenie prototypowe i inne.
 • Tydzień 3 – Tydzień Narzędzia i Angular
  Ten tydzień to wprowadzenie do AngularJS, oraz narzędzia jak Webpack oraz Git. Stworzysz też pierwszą aplikację.
 • Tydzień 4 – Tydzień TypeScript i ES6
  W tym tygodniu poznasz TypeScript, który stanowi wstęp do Angular2, oraz dowiesz się, co nowego w ES6.
 • Tydzień 5 – Tydzień AngularJS 2
  W tym tygodniu poznasz najważniejsze koncepcje najważniejszego z frameworków JavaScript w wersji 2.
 • Tydzień 6 – Tydzień HTML5 i Narzędzia
  Na koniec poznasz szereg ważnych narzędzi jak Node.js oraz nowe API HTML5.
 • Tydzień 7 – poświęcony na ewentualne zaległości w materiale.
 • Do każdego tygodnia sylabusy z ćwiczeniami, do wykonania i plikami źródłowymi
 • Co tygodniowe konsultacje z mentorem na żywo około 2 godziny.
 • Zamknięta grupa na  Slacku, na której można rozmawiać, oddawać prace domowe, zadawać pytania, szukać inspiracji, prosić o pomoc itp.
 • Dodatkowo jest możliwość uzyskania specjalnego certyfikatu po ukończeniu Bootcampu potwierdzającego nabyte umiejętności.

Dodatkowo wszystkie materiały moją być jeszcze dostępne przez 30 dni po zakończeniu szkolenia. Dla osób, które chcą coś powtórzyć lub nie zdążyły przerobić całego materiału w trakcie trwania Bootcampu. A grupy na  Slacku ma być jeszcze aktywna.

Plusy Bootcamp Front-End Developer.

Podobnie jak w przypadku Bootcamp Web Design i UX, tak i ten miał swoje plusy.

 • Przystępna cena mi wyszło niecałe 70 zł za tydzień nauki. Czy to dużo czy nie każdy sam musi ocenić. Ja uważam, że kurs ten jest wart swojej ceny. Mimo, że normalne kursy te same, z których się uczyliśmy w tym Bootcampie są tańsze. O czym już też pisałam w poprzedniej recenzji. To jednak nie jest to zwykły wideo kurs. Ma on szereg zalet, których nie byłoby w przypadku wykupienia zwykłego wideo kursu na stronie.
 • I tu chodzimy do kolejnego plusa jakim jest zestaw ćwiczeń do każdego tygodnia, konsultacje na żywo i nauka z mentorami, którym zawsze można zadać pytanie. Ocenia wykonane zadania, doradzą jak coś można zrobić inaczej, lepiej, wesprą i zainspirują.
 • Również uczestnicy kursu i tym razem wykazali się ludzką życzliwością i pomocą sobie na wzajem.
 • Tu podobnie jak w poprzednim Bootcampie, tak i tym kolejna miła niespodzianka pojawiła się już poza zakończeniu Bootcamp Front-End Developer. Mianowicie zostałam poproszona o wypełnienie kilku stronicowej ankiety dotyczącej Bootcampu. W zamian za jej wypełnienie mam dostać za darmo pełne wersje 2 kursów, które przerabialiśmy na tym szkoleniu. Co prawda w pierwszym Bootcampie za wypełnienie ankiety były 4 kursy w tym tylko 2, ale to i tak plus. Bo przecież nie musieli nic dawać.
 • Jeden z tych kursów to Kurs Programowanie w jQuery w Praktyce cena 99zł.
 • Drugi nie jestem pewna, ale chyba Kurs JavaScript w Praktyce cena 139 zł.
  Więc całkiem miły gest.
 • Do tego dochodzi jeszcze certyfikat i potwierdzenie zdobytych umiejętności, jeśli się zda egzamin, który poleca za zaliczeniu minimum 60% zadań.

Podsumowując

Bootcamp Front-End Developer oceniam na plus. Warty swojej ceny. Tępo strasznie duże, ogromna ilość wiedzy do przyswojenia, ale solidnie wykonany. Myślę, że stanowi dobry fundament dla osoby chcącej się rozwijać i zatrudnić w tym kierunku. Ale jest przeznaczony dla osób, które raczej już opanowały JavaScript i jego biblioteki. Osoby, które dopiero się uczą JavaScriptu mogą nie dać sobie rady na tym Bootcampie i się w nim pogubić.

Sama rozważam ponowne wzięcie udziału w tym Bootcampie ponownie za pół roku lub rok. Dla lepszego przyswojenia materiału. Być może wykupienie dwóch kursów na raz. Jeden po drugim nie było właściwe. Nie było czasu, żeby odpocząć i przepracować z praktyce wiedzy z jednego zanim zaczął się drugi. Z drugiej strony, choć było to meczące, to jednak nie było tak złe. Bo stanowiło pewnego rodzaju ciągłość nauki.

Polecam każdemu kogo na to stać i chce się rozwijać w tym kierunku. I może do zobaczenia na kolejnej edycji Bootcamp Front-End Developer.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,
którzy dotrwali do końca tego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *