Bootcamp Web Design i UX – opinia

Opinia na temat Bootcamp Web Design i UX - 5-cio tygodniowe szkolenie online od eduweb.pl Recenzja i opinia. Czy warto >> Zobacz.

Witaj, nie było mnie tu długo, a to dlatego, że brałam udział w 5-cio tygodniowym „szkoleniu” Bootcamp Web Design i UX. Dzisiaj pozwolę sobie opisać swoje przeżycia z tego wydarzenia.

Był to Bootcamp Web Design i UX organizowany przez firmę szkoleniową eduweb odbywał się całkowicie online. Była to pierwsza edycja tego typu szkolenia, a ja brałam w nim udział jako jedna z pierwszych. Oprócz mnie brało w nim udział około 70 osób. Kosztowało mnie ono 450 zł za 5 tygodni dość intensywnej nauki. Odbywało się od 1-go października.

O Bootcamp Web Design i UX dowiedziałam się z Facebooka i od razu się zapisałam na darmowy dzień tego wydarzenia. Było to takie darmowe wprowadzenie na żywo, online i trwało około 6 godzin. Jakieś 3 dni po wprowadzeniu zdecydowałam się wykupić pełny dostęp. Jakbym wykupiła wcześniej pewnie kosztowałoby mnie to mniej, bo były promocje, ale nie wiedziałam „z czym to się je”. Dlatego, że jak już wspomniałam to pierwsza edycja i kilka dni się zastanawiałam.

Moja przygoda ze wspomnianą firmą zaczęła się jakieś około 2 lata temu. Ale do tej pory nie kupowałam żadnych szkoleń. Korzystałam tylko z darmowych materiałów na ich stronie i co tygodniowych warsztatów online. Od jakiegoś czasu środa wieczór, to dla mnie zarezerwowany czas na warsztaty Eduweb.pl na żywo. Korzystam z każdej okazji, żeby aktualizować swoją wiedzę z zakresu programowania i nowych technologii. Zwłaszcza jeśli jest możliwość robienia tego za darmo.
Ewentualnie czytam ich bloga. Bootcamp Web Design i UX – to była pierwsza rzecz, którą u nich wykupiłam i mimo, że kwota było dużo wyższa niż za przeciętny wideo kurs zdecydowałam się go wykupić.

Co składa się na cenę Bootcamp Web Design i UX?

5 tygodni Bootcampu, każdy tydzień o konkretniej tematyce:

 • Wprowadzenie – darmowy dzień Kick-off
 • Tydzień 1 – Tydzień UI i UX Design
 • Tydzień 2 – Tydzień UI i Narzędzia
 • Tydzień 3 – Tydzień HTML od Podstaw
 • Tydzień 4 – Tydzień CSS
 • Tydzień 5 – Tydzień RWD i Narzędzia
 • Do każdego tygodnia sylabusy z ćwiczeniami, do wykonania i plikami źródłowymi
 • Co tygodniowe konsultacje z mentorem na żywo około 2 godziny.
 • Zamknięta grupa na Facebooku i Slacku, na których można rozmawiać, oddawać prace domowe, zadawać pytania, szukać inspiracji, prosić o pomoc itp.
 • Dodatkowo jest możliwość uzyskania specjalnego certyfikatu po ukończeniu Bootcampu potwierdzającego nabyte umiejętności.

Bootcamp składał się z wybranych materiałów: wideo kursów i warsztatów eduweb.pl. Każdy tydzień był podzielony na dni, na które został zaplanowany dany materiał do obejrzenia na stronie. Np kilka wybranych lekcji z wideo kursu o CSS3. Filmiki można było oglądać na bieżąco w ustalony w Bootcampie dzień lub w wolnej chwili innego dnia. Ponieważ każdy uczestnik miał je przypisane do swojego konta po zalogowaniu się na stronę. Mógł je oglądać niezależnie od innych uczestników w swoim tempie. Tylko konsultacje odbywały się na żywo. W każdy czwartek, więc każdy kto chciał wziąć w nich udział musiał w ten dany dzień o danej godzinie zalogować się na stronę. Konsultacje na żywo były też nagrywane, a nagrania z tych sesji nam udostępniano, by można do nich wrócić w razie potrzeby.

Dodatkowo wszystkie materiały moją być jeszcze dostępne przez 30 dni po zakończeniu szkolenia. Dla osób, które chcą coś powtórzyć lub nie zdążyły przerobić całego materiału w trakcie trwania Bootcampu. A grupy na Facebooku i Slacku moją być aktywne nawet do końca roku.

Co osobiście uważam za rzecz pozytywna i na plus Bootcampu.

Co wyniosłam dla siebie z Bootcamp Web Design i UX?

W dużej mierze Bootcamp Web Design i UX był przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w web designie. Lub takich, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem webowym.
Ja już przed przystąpieniem do programu szkoleniowego miałam na swoim koncie nie jedną zrobioną stronę WWW. A nawet jakieś programy i gry komputerowe napisane w języku programowania C++. Od którego moja przygoda z programowaniem się zaczęła, ale o tym z pewnością napiszę jeszcze kiedyś na blogu. Nawet tego bloga prowadzę od niemal roku. Więc nie byłam początkująca w tym temacie.

To jednak wiem, że w grupie były osoby o różnym stopniu zaawansowania i znajomości omawianych technologii. Od osób totalnie początkujących do takich, które pracują już na stanowiskach Designerów, Grafików i Web Developerów.

Osobiście trafiłam na ten Bootcamp, żeby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie Web Designu. I choć większość prezentowanej w kursie wiedzy jak np. obsługo Adobe Photoshop, HTML czy CSS nie była mi obca, bo przecież strony internetowe robię już jakiś czas.  Mimo, że wiele materiałów w tym Bootcampie zaczynało się od totalnych podstaw HTMla i CSSa. Jak osadzanie obrazków na stronę, czy zmiana koloru i wielkości tekstu. To nawet dla mnie znalazło się coś nowego, coś ciekawego, coś co poszerzyło moje horyzonty.

Było to np:
Dopełnienie mojej wiedzy o użyteczności stron WWW. Od tej pory będę inaczej patrzeć na tworzone przeze mnie strony internetowe.Nie okiem programisty, osoby, która się zna i wie, że hamburger na stronie, to nawigacja, a jego kliknięcie służy rozwinięciu menu. To co dla mnie jest oczywiste dla przeciętnego użytkownika już takie być nie musi. Inaczej niż kiedyś będę planować architekturę treści na stronach, bo zobaczyłam kilka rzeczy z zupełnie nowej perspektywy, ale o tym to można by napisać oddzielny artykuł.

Nauczyłam się też czegoś o Flex-box w CSS3. Tak zwanym modelu pudełkowym. Który pozwala w ciekawy sposób pozycjonować elementy na stronach. Wcześniej miałam już do czynienia z Flex-boxem. Ale na tym kursie dobrze go opanowałam. Dowiedziałam się jakie są zalety i wady korzystania z Flex-boxa. Teraz na pewno nie raz użyje go w swoim projekcie.

Rzeczą zupełnie nową, o której nie wiedziałam, a dowiedziałam się w czasie Bootcamp Web Design i UX był dla mnie Grid Layout. Znakomita sprawia dla takich rzeczy watro się rozwijać.
Już kiedyś wspominałam, że nie wyobrażam sobie pracy bez Systemu Grid przy projektowaniu stron, a teraz jest jego odpowiednik w CSS3.
Myślę, że to ma szanse rzucić nowe światło na CSS3. Funkcja tak nowa, że jeszcze nie jest wspiera przez przeglądarki internetowe i z tego co słyszałam ma zostać zaimplementowana dopiero po nowym roku, ale ja już się zakochałam w tej funkcji i możliwościach jakie za sobą niesie. Sama ta wiedza moim zdaniem jest warta pieniędzy zainwestowanych w Bootcamp Web Design i UX, ale o plusach będzie za chwilę.

Udało mi się równie poukładać i utrwalić wiedzę, którą już miałam z zakresu HTMLa, CSSa, RWD, Designu i UXa, i wiele więcej. (Nie będę wymieniać każdej technologii, z której wiedzę powtórzyłam,  bo ten wpis stanie się dłuższy niż „Moda na sukces”, a tego nie chcę 😀 ). Dobrze było tak po latach wrócić i przypomnieć sobie podstawy. Same robienie zadań domowych też pozwoliło się sprawdzić i wykazać.

Była także możliwość podejrzenia w jaki sposób pracują web developery w dużych firmach i z jakich narzędzi korzystają, co też dla mnie osobiście było mega ciekawym doświadczeniem, z którego wyciągnęłam kilka wniosków. Mam nowy ulubiony edytor do pisania kodu.

Plusy Bootcamp Web Design i UX.

Nauka w zamkniętej grupie kilku dziesięciu osób dało możliwość nie tylko powtórzenia podstaw i uczenia się z wideo materiałów. Ale też rozmowy z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, różnych doświadczeniach w pracy z kodem i czerpania również z ich wniosków i doświadczeń.

Kolejną rzeczą, która mnie mile zaskoczyła był fakt, iż przez te 5 tygodni przebiegło w miłej atmosferze, wzajemnej współpracy i zwykłej ludzkiej życzliwości uczestników w stosunku do siebie.
Nie dało się tu odczuć typowej „branżuni”, którą już nie raz zdarzyło mi się spotkać w świecie programistycznym.
To znaczy przykrego doświadczenia, kiedy inni programiści nie chętnie w czymś pomagają, udzielają jakiejś odpowiedz, żeby komuś pomóc. A nawet zrobią wszystko, żeby przeszkodzić zwłaszcza początkującym osobą.
Jakby się bali, że wiedza, którą się podzielą zniknie im z głowy, ale ktoś kto się czegoś nauczy będzie da nich konkurencją. Na szczęście w tym Bootcampie czegoś takiego nie było. Sama skorzystałam kilka razy z pomocy innych uczestników jak i staram się pomóc innym.

Jak już o pomocy mowa, to przejdźmy do Mentorów Bootcamp Web Design i UX. Pomoc z ich strony była bardzo szybka. Na pytania zadawane na Slacku czy Facebooku odpowiadali praktycznie od razu. Nie czekało się też długo na pomoc w technicznych sprawach. Odniosła takie wrażenie jakby byli z nami na grupie cały czas.

Na cotygodniowych konsultacjach też było widać zaangażowanie, która każdy z Mentorów wkładał w omawianie zadań i odpowiedzi na ewentualne pytania.
Konsultacje były tak prowadzone, że to my uczestnicy decydowaliśmy co będzie na nich omawiane i to nasza aktywność nadawała im kierunek.

Mentorami na tym Bootcamoie byli Pan Piotr Palarz i Pan Grzegorz Róg, z którym ja osobiście miałam większy kontakt, i któremu szczególnie chcę podziękować za cierpliwe i wyrozumiałe podejście w tłumaczeniu nie do końca zrozumiałych zagadnień. Pan Piotr też się starał i wkładał ogrom pracy, ale ja jednak pytaniami częściej zasypywałam Pana Grzegorza.

Następny plus jest taki, że osoby, które po tym Bootcampie wykupiły od razu następny Frond End Developer, który zaczął się 6 listopada. Dostały gratis pełny 11-sto godzinny wideo kurs Java Script – od podstaw. Prowadzony przez Pana Piotra Palarza.
Dlatego, że w tym kursie nie było nic o Java Scripcie, a w następnym jego podstawy są już wymagane. Więc osoby, które zapisały się na oba te Bootcampy w tym ja. Dostały ten materiał by móc samodzielnie go przerobić.
Jak wykupywałam kolejny Bootcamp nie wiedziałam, że dostane coś gratis, więc była to miła wiadomość.
Regularna cena tego Gratisu w sklepie Eduweb to 89 zł.

Kolejna miła niespodzianka pojawiła się już poza zakończeniu Bootcamp Web Design i UX. Mianowicie zostałam poproszona o wypełnienie kilku stronicowej ankiety dotyczącej Bootcampu. W zamian za jej wypełnienie mam dostać za darmo kolejne pełne wersje 4 kursów, które przerabialiśmy na tym szkoleniu.

Takie jak:

 • HTML i CSS – od podstaw (cena 79 zł)
 • Kurs strony WWW w CSS3 – Nowe standardy (cena 79 zł)
 • Preprocesory CSS – SASS, LESS i Compass (cena 69 zł)
  Czwarty nie jestem pewna, który, ale chyba
 • Kurs Nowoczesny Webdesign – Projektowanie stron i UI/UX (cena 149 zł)

Więc jeśli dobrze liczę wartość kursów, które mam dostać na własność jest wyższa niż cena, którą zapłaciłam za ten Bootcamp. Nie da się nie nazwać tego plusem.
Jest jeszcze przecież zdobywa wiedza i możliwość otrzymania certyfikatu, który mam nadzieje uda mi się zdobyć.

O samym certyfikacie na razie nie wiele wiem, więc się nie wypowiem, ale jak go zdobędę na pewno napiszę co i jak.

Podsumowanie:

Jeśli chodzi o minusy, nie było ich dużo. Zdarzały się co prawda problemy techniczne takie jak nie działające filmy na stronie, ale były one chwilowe 10 -15 minut, bo ekipa szybko na nie reagowała.

Osobiście uważam, że kiedy mamy do czynienia z pierwszą edycją czegokolwiek takie rzeczy mają prawo się dziać, bo jest to pierwsza edycja. Wszystko jest nowe i nie wszystko dałoby się przewidzieć.

Innych minusów nie dostrzegłam. Jestem bardzo zadowolona z udziału w Bootcamp Web Design i UX.  Najlepszym świadectwem mojego pozytywnego wrażenia po tym Bootcapie jest to, że zdecydowałam się wykupić następny 6-cio tygodniowy Frond End Developer za 480 zł.

Dodatkowo  firma Eduweb udziela gwarancji satysfakcji albo zwrotu pieniędzy na swoje Bootcamp. Co może znaczyć, że jeśli komuś nie spodoba się Bootcamp może poprosić o zwrot gotówki. Ne wiem na jakiej zasadzie to działa, bo ja z Bootcamp Web Design i UX jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że z Frond End Developer też będę, ale fajnie, że jest taka opcja.

Jeśli miałabym powiedzieć czy polecam komuś udział w Bootcampach Eduweb, to każdemu kogo na to stać zdecydowanie polecam. Sama rozważam też udział w następnych edycjach jeśli będą.

Trochę się rozpisałam, ale moje wrażenia zdecydowanie na plus i polecam każdemu kto może sobie na to pozwolić.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,
którzy dotrwali do końca tego wpisu.

Źródło: Obrazek wpisu jest własnością Eduweb.pl i okładką Bootcampu.

1 thought on “Bootcamp Web Design i UX – opinia

 1. Fajnie, ze poruszyłeś ten temat. Programistów w Polsce brakuje a zarobki zachęcają do przekwalifikowania na speca od tworzenia oprogramowania. Ostatnio na innym blogu widziałem artykuł, który omawiał różne
  kursy programowania, wiadomo różnice są duże i w jakości i w cenie. Stacjonarne kursy programowania, przynajmniej w mojej opinii, są lepsze od internetowych. Nie wiem natomiast jakie języki, Java? C+? Java Script czy może dodać do tego SQL jeszcze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *