Mróz- Jak chronić smartfona?

jak chronić smartfona prze mrozem?

Dzisiejszy artykuł jest specjalny, bo poświęcony temu jak skutecznie chronić swojego smartfona przed takimi warunkami atmosferycznymi, jakie mamy obecnie w Polsce.

Zima nas nie oszczędza z każdej strony atakuje mróz – jak chronić smartfona? To pytanie zadaje pewnie wielu z Was. Dziś postaram się w kilku słowach udzielić dobrej, rzetelnej odpowiedzi.

Sama od jakiegoś czasu jestem posiadaczką Samsunga Galaxy S7 Edge i nie chciałabym, żeby niskie temperatury wpłynęły negatywnie na jego prawidłowe działanie. Wielu z nas nie wie, lub zapomina o tym, że natychmiastowe włączenie wychłodzonego telefonu w ciepłym mieszkaniu może doprowadzić do jego awarii i utraty zapisanych w nim danych.

Jak może zaszkodzić mróz – jak chronić smartfona przed nim?

W momencie kiedy nas telefon dłuższy czas jest narażony na działanie ujemnych temperatur, a my uruchomimy go w ciepłym pomieszczeniu w jego elektronice gromadzi się wilgoć, naprężają układy elektroniczne i może on ulec poważnej awarii, która w najgorszym razie doprowadzi nawet do utraty zapisanych w nim danych.

Jak więc temu zapobiec?

  • Nie włączać telefonu od razu po wejściu do pomieszczenia tylko poczekać, aż nabierze pokojowej temperatury i dopiero wtedy go włączyć.
  • Trzymać urządzenie w etui, aby choć w niewielkim stopni dało mu to izolację. Najlepsze będzie takie chroniące przed upadkiem, wodą i kurzem.
  • Korzystaj z słuchawek prowadząc rozmowy. Jeśli to tylko możliwe nie wyciągaj telefonu z kieszeni / torebki.
  • Naładuj telefon do pełna wtedy będzie on mniej podatny na działanie temperatur.
  • Kiedy jedziesz na zakupy nie zostawiaj telefonu w samochodzie..

To już chyba wszystkie uwagi, którymi chciałam się z Wami podzielić na temat ochrony smartfonów. Więcej na ten temat znajdzie na stronę PC World.

Pamiętajcie, że większość nowoczesnych telefonów komórkowych jest w stanie wytrzymać w temperaturze do minus 20 stopni Celsjusza, ale już około minus 35 stopni trzeba bardzo na nie uważać.

Mam nadzieję, że po tym krótkim artykule już wiecie jak skutecznie chronić swój telefon przed mrozem i niskimi temperaturami.
Życzę Wam, żeby nigdy z Waszymi telefonami się stało się nic złego.

Jeśli masz jakieś uwagi, lub spostrzeżenia odnośnie tego jak chronić smartfona przed mrozem. Podziel się w komentarzu. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *