Recenzja storytel – audiobooki i e-booki

Recenzja storytel - audiobooki i e-booki na Twojej komórce i tablecie w zasięgu ręki. Sprawdź recenzję aplikacji.

W dzisiejszych czasach prawie każdy ma smartfona, a na nim różne aplikacje. Ten artykuł chcę poświęcić na przybliżenie jednej z nich. Będzie to recenzja storytel – audiobooki i e-booki. Zapraszam.

Recenzja storytel – audiobooki i e-booki na Twojej komórce i tablecie w zasięgu ręki?

Od jakiegoś czasu używam tej aplikacji mobilnej. Dlatego postanowiłam opisać moje wrażenia z nią związane. Jest to apka, która umożliwia odpłatne czytanie i słuchanie książek na komórce i tablecie. Posiada w swoim zbiorze dość sporą liczbę książek. Za równo w języku polskim. Jak i w angielskim. Podzielonych na wygodne kategorie. Jednak mogłoby być troszeczkę więcej tytułów. Wielu książek mi w niej brakuje.

Uporządkowane wyniki i możliwość dowolnego filtrowania wyszukiwań sprawia, że interfejs jest bardzo intuicyjny i wygodny.
Aplikacja ma możliwość zapisywania książek na swojej półce. To coś jak dodawanie do ulubionych. Po czym można pobrać książkę do pamięci urządzenia, żeby słuchać jej w trybie offline nie tracąc transferu internetu.
Jeśli dana książka występuje w wersji zarówno audiobooka i e-booka można w każdym momencie przełączać się między nimi. Kontynuować słuchanie tam, gdzie się skończyło czytać i na odwrót. Jest też możliwość dodania zakładki w dowolnym momencie książki. Co z kolei sprawia, że przełączanie się między urządzeniami w trakcie słuchania jest bardzo wygodne. Można zacząć słuchać na tablecie, a kontynuować na telefonie.

Recenzja storytel – audiobooki i e-booki, a co z komputerami?

Żałuję tylko i ubolewam, że storytel nie ma aplikacji na komputer. To pozwoliłoby mi zaoszczędzić na baterii, bo słuchając dużo, a ja dużo słucham strasznie szybko rozładowuje się bateria. Podobno mają aplikację na komputer, ale tylko na Windows 10. Niestety brak na inne systemy operacyjne. I z tego, co wiem z rozmowy, z pracownikiem storytel na Messegerze w najbliższym czasie nie planują stworzenia takiej aplikacji na komputery. Wielka szkoda. Bardzo by się taka opcja przydała. Moim zdaniem to jest minus aplikacji storytel na tle konkurencji.

Recenzja storytel – audiobooki i e-booki, a co z płatnościami?

Jeśli chodzi o płatność za korzystanie z aplikacji. Są to śmiesznie pieniądze 29,99 zł za miesięcznie. Na tle konkurencji to od kilku do kilkunasty złotych taniej. A do tego możliwość płatności kartą lub telefonem. Czego nie miały inne aplikacje, z których korzystałam. Większość aplikacji z książkami wymaga tylko i wyłącznie podania numeru karty płatniczej.
W storytel jest możliwość doliczenia płatności do rachunku za telefon lub pobrania z konta prepaid.
Dodatkowo możliwość bezpłatnego korzystania przez 14 dni. W ramach okresu próbnego. I rezygnacja w dowolnym momencie z abonamentu i pobierania opłaty.

Po każdej ukończonej książce można wystawić jej ocenę. Co później jest ułatwieniem dla użytkowników przeglądających bibliotekę storytela.
Aplikacja działa płynne, nie wiesza się, nie zacina. Korzystam już kilka miesięcy i nie miałam żadnych problemów korzystając z niej.

Plusy aplikacji:

  • Niska cena (w stosunku do konkurencji).
  • Możliwość wyboru formy płatności.
  • Możliwość zapisywania na półce dowolniej liczby książek.
  • Stabilne i szybkie działanie.

Minusy aplikacji:

  • Brak aplikacji na wszystkie platformy, w tym komputery.
  • Mniejsza od konkurencji liczba książek w zbiorze.
  • Krótszy niż u konkurencji czas bezpłatnego okresu próbnego.
  • Brak możliwości kupienia pojedynczej książki.

Podsumowanie:

Storytel, to polska stosunkowo nowa aplikacja z książkami. Jednak jedna z wielu dostępnych na rynku. Mam nadzieję i wierzę w to, że się jeszcze rozwinie w dobrym kierunku. Mimo, że sporo jej jeszcze brakuje do ideału, to polecam, bo warto. Moja ocena to 3,5 na 5. Nadal będę z niej korzystać.

Jeśli Ty również korzystasz z tej apki, podziel się swoją opinią w komentarzu.

2 thoughts on “Recenzja storytel – audiobooki i e-booki

  1. Ja tam wolę troche sympatyczniejsza i bardziej zagraniczna fantastykę, kojarzy ktoś książke czerwona królowa? Całkiem fajna i przyjemna do słucania, recenzja Czerwonej Królowej również wskazuje, ze warto kupic audiobooka, ale… opinie z pierwszej ręki mile widziane.:)

  2. Aktywowałem konto dla żony – mamy 1 , wspólna fakturę ( mój numer jest administratorem pozostałych numerów , czyli zatwierdzam dodatkowe usługi ) Storytel przez prawie pol roku pobierał opłatę za mój nr jako administratora i numer żony , który korzystał z usługi. Przyznali , ze nie korzystałem ani razu z drugiego abonamentu, ze faktycznie jest to pomyłka- wypadek losowy ,ale pieniędzy nie chcą oddać. Oszuści! Jak można klientów tak oszukiwać? Stracili klienta a sprawy tak nie zostawię ! Uważajcie bo możecie mieć problemy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *